вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się psują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od właściwego i starannego przygotowania materiału na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz troski.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji więc służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий